...

Кінець року – це, безумовно, найскладніший час для наших гаманців. Зрештою, це не тільки передріздвяний шопінг, а й “чорна п’ятниця”, “кіберпонеділок”, день безоплатної доставки або післясезонні розпродажі, що спокушають нас позбутися заощаджень без особливих докорів сумління.

У результаті багато хто з нас вступає в новий рік з порожнім гаманцем і овердрафтом, а іноді і з кредитом. Як же робити покупки, щоб не збанкрутувати? 5 порад, як уникнути фінансового похмілля.

Знулити заощадження, узяти овердрафт, використати ліміт кредитної картки, узяти кредит готівкою або позичити в родичів – ось лише деякі з можливих сценаріїв, коли ми надто захоплюємося покупками.

Складіть список покупок 

Планування має велике значення. Насправді, в останню п’ятницю листопада, так звану “чорну п’ятницю”, магазини організовують численні акції, що зазвичай поширюються на всі вихідні та навіть на понеділок, коли ми відзначаємо Кіберпонеділок. Як правило, цього дня в інтернет-магазинах діють великі знижки.

І хоча акції в Україні безумовно скромніші, ніж по той бік океану, якщо ви давно збиралися придбати певний товар, варто почекати до цього моменту, щоб завершити операцію.

Тоді в нас є шанс заощадити кілька або навіть кілька десятків відсотків від звичайної ціни товару. Проте важливо добре підготуватися до вихідних із численними акціями та записати всі речі, які ми все одно планували купити найближчим часом.

Побутова техніка, одяг, косметика чи іграшки – це лише приклади категорій товарів, що мають бути значно дешевшими в “чорну п’ятницю”.

З наближенням Різдва варто включити до свого списку подарунки для близьких – можливо, ми зможемо знайти цікавий подарунок за привабливою ціною і, водночас, уникнути купівлі подарунків в останню мить, коли ціни на них найвищі.

Встановіть безпечну межу

Перш ніж вирушати за покупками, важливо встановити “безпечний” ліміт для своїх покупок. Безпечна сума означає таку, яка не зруйнує наш сімейний бюджет. Ми можемо встановити один загальний ліміт для всіх товарів, які ми збираємося купити, або встановити діапазон сум для кожної категорії покупок.

При складанні бюджету на покупки також непогано визначити так звану межу похибки, наприклад, 10 відсотків від встановленого ліміту. Таким чином, ми будемо готові до того, що в нас з’явиться унікальна можливість купити певний товар дешевше, але його ціна перевищить встановлений нами бюджет.

Затем, якщо надлишок перебуває в межах заздалегідь встановленої маржі, можливо, справді варто розглянути можливість купівлі товару. В іншому випадку, навпаки, слід кілька разів подумати і переконатися, чи дійсно це безпрецедентна акція.

Зрівняйте ціни

Мислиться не лише про порівняння цін на той чи інший товар у різних магазинах, а й про порівняння їх зі звичайною ціною.

Мислиться не лише про порівняння цін на той чи інший товар у різних магазинах.

На жаль, але дуже часто ми стикаємося з тим, що магазини спокушають нас великими знижками, наприклад, мінус 50 відсотків, хоча насправді знижка становить близько 5-10 відсотків. У чому причина цього? Просто магазини підвищують звичайні ціни за кілька днів до акції, щоб створити враження, що ми заощаджуємо багато грошей, здійснюючи покупку в цей час.

Тому вже на етапі складання списку речей, які необхідно купити, варто записати їхню поточну ціну і порівняти її згодом з акційною. Крім того, пам’ятайте, що одразу після “Чорної п’ятниці” настає “Кіберпонеділок”, і саме в цей час інтернет-магазини влаштовують великі акції.

Таким чином, навіть якщо вам не вдалося купити товар у п’ятницю, на початку тижня він може бути знижений у ціні в інтернет-магазині.

Розрахуйте, скільки це коштуватиме наприкінці року

Встановлення ліміту на покупки – це також гарний час, щоб поглянути на свої фінанси в ширшій перспективі або, принаймні, в контексті наступних двох місяців – грудня і січня, коли багато хто з нас ловить фінансову задишку.

Це не дивно, оскільки сезон великих витрат починається ще в листопаді – якраз у період “чорної п’ятниці”. Потім ми святкуємо Санта-Клауса, а потім Різдво.

У контексті останнього, слід включити до різдвяного бюджету не лише купівлю подарунків для близьких, а й продуктові покупки, яких у цей час зазвичай набагато більше. Давайте також включимо Новий рік, який ми любимо пишно відзначати. Давайте також включимо Новий рік.

За ним одразу ж слідує сезон зимових канікул у січні, на який ми також все частіше їздимо. Але це ще не все! Кінець і початок року – це ще й низка інших витрат, а саме для багатьох з нас це момент поновлення страховки на автомобіль, поліса страхування будинку або життя.

Крім того, січень – це час, коли ми розраховуємось за минулий рік, тож рахунки за газ, електрику чи центральне опалення також збільшуються в кілька разів протягом цього місяця – про все це варто пам’ятати, перш ніж вирушати за покупками, спокусившись рекламними акціями.

Якщо ви берете в борг, робіть це з розумом

Витрати наприкінці року, як наслідок, часто викликають бажання отримати додаткові грошові вливання, тобто кредит, у цей період. Грудень на тлі решти року – це час, коли банки та кредитні компанії справді фіксують значно вищий відсоток за пропонованими ними кредитами.

І хоча, як правило, запозичення не є чимось поганим, але тільки в тому випадку, якщо ви підходите до цього відповідально. Що це означає на практиці?

Перш за все, перш ніж брати кредит, важливо перевірити свої фінансові можливості, щоб наступний платіж не виявився надто важким тягарем..

По-друге, уважно прочитайте умови та положення і перевірте всі витрати, пов’язані з отриманням кредиту, включно із загальною вартістю кредиту та загальною сумою, яку необхідно виплатити.

Третє, давайте порівняємо пропозицію в декількох компаніях, адже в цей час багато кредитних установ проводять акції. І, нарешті, по-четверте, давайте пам’ятати, що у нас завжди є 14 днів на вихід з укладеної угоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *