...

Списання відсотків боргів по кредиту МФО або банку

Списання кредиту та відсотків в Україні

Коли ми беремо кредит або позику, ми, звичайно, думаємо, що можемо собі це дозволити і зможемо вчасно його погасити. Однак протягом періоду погашення кредиту багато що може змінитися, навіть за найкращих намірів. Це особливо вірно, якщо йдеться про довгострокові зобов’язання, на кілька, дюжину або навіть кілька десятиліть.

Неможливо повністю передбачити, що станеться з нами за цей час і як це вплине на наше фінансове становище, а отже, і на нашу здатність своєчасно погашати кредит. Але не хвилюйтеся – у деяких випадках скасування кредиту може допомогти.

Таке рішення потенційно дозволяє позбутися боргу або полегшити його погашення. Обов’язково варто дізнатися про це докладніше, якщо ви виплачуєте якийсь кредит – навіть якщо наразі у вас немає проблем зі своєчасною виплатою платежів.

Як це працює і хто може отримати з цього користь? Чи дозволяє він вам уникнути виплати всього кредиту або тільки його частини? Коли банк погодиться на щось подібне (і чому)?

Списання кредитів і відсотків (Україна) – це згода банку на те, що зобов’язання не буде погашено. Це гарантує, що позичальникові не доведеться стикатися з процесом стягнення заборгованості, а також з договірними санкціями, такими як нарахування додаткових відсотків за прострочення платежу. Можна сказати, що в разі списання відсотків або кредиту зобов’язання просто зникає, так, ніби воно було погашене.

Можна провести відмінність між частковим і повним списанням кредиту. У першому випадку банк відмовляється тільки від частини зобов’язання, наприклад, від відсотків за ним, а іншу частину боргу, як і раніше, необхідно погасити.

Повне списання кредиту, з іншого боку, поширюється, як випливає з назви, на весь кредит, тобто на процентну частину і тіло кредиту. Частіше банк більш схильний до часткового, а не повного списання кредиту, оскільки в такий спосіб він зможе повернути хоча б частину капіталу, наданого боржнику.

Слід пам’ятати, що списання відсотків за кредитом – це добра воля банку, і для того, щоб це відбулося, банк має погодитися на нього.

Які кредити та відсотки можуть бути списані?

Не існує жодних низхідних правил щодо того, які борги можуть бути списані. Усе залежить від процедур і правил, прийнятих у даній фінансовій установі або кредитній організації. Теоретично, таким чином, практично будь-який кредит або відсотки можуть бути списані, наприклад, кредити готівкою, іпотечні кредити, консолідаційні кредити і т.д.

У яких ситуаціях банк погодиться списати кредит або відсотки?

Зазвичай банк може погодитися списати кредит або позику повністю або частково, якщо позичальник перебуває в дуже важкій фінансовій ситуації, яка не демонструє динаміку поліпшення. Це пов’язано з тим, що стягнення боргу пов’язане зі значними витратами, і, особливо в разі невеликої суми боргу, може виявитися менш рентабельним витратити на це гроші, ніж списати кредит.

Серед частих причин, які можуть змусити банк погодитися на списання кредиту, такі:

 • серйозне захворювання (наприклад, злоякісний рак)
 • постійна втрата працездатності (в результаті нещасного випадку або з іншої причини)
 • значне погіршення фінансового становища внаслідок нещасного випадку або стихійного лиха (пожежа, повінь та багато іншого).

Якщо кредитоспроможність людини розраховували на основі доходів не тільки її самої, а й її чоловіка, то після її смерті також можна спробувати подати заявку на списання частини позики. Це пов’язано з тим, що смерть подружжя часто асоціюється зі значним скороченням доходу всього домогосподарства – іноді навіть до нуля.

Смерть чоловіка часто асоціюється зі значним скороченням доходу всього домогосподарства.

Повне списання кредиту та відсотків можливе у трьох випадках:

 • смерть позичальника
 • постійна втрата здатності виплачувати кредит
 • неможливість законного виконання вимоги (наприклад, через відсутність майна або доходів, на які може бути звернено стягнення судового пристава)

З іншого боку, часткове списання відсотків за кредитом або кредиту застосовується, якщо позичальник перебуває у скрутній життєвій ситуації.

Під скрутною ситуацією розуміються, зокрема, такі ситуації, як:

 • серйозна хвороба позичальника (або члена сім’ї)
 • втрата майна внаслідок стихійного лиха
 • втрата джерела доходу позичальника (або його чоловіка/дружини).

Чи повинен я платити прибутковий податок у зв’язку зі звільненням від сплати кредиту?

Відмова від кредиту може розглядатися як дохід. Це пов’язано з тим, що ми отримали гроші, але в кінцевому підсумку не зобов’язані їх віддавати. З іншого боку, велика частина доходів в Україні підлягає оподаткуванню, і невиконання цієї вимоги може мати дуже серйозні наслідки (такі як, наприклад, накладення штрафної податкової ставки).

Смерть позичальника та прощення кредиту

Фінансове зобов’язання, чи то позика, чи то кредит, не зникає, всупереч видимості, зі смертю позичальника. Воно є частиною спадщини, що означає, що воно переходить до спадкоємців, і саме вони повинні його врегулювати. Прийняття спадщини прямо означає, що борг має бути виплачений повністю, незалежно від розміру спадщини, тоді як прийняття з описом обмежує відповідальність за борг сумою спадщини. Тому, якщо, наприклад, ми не успадкували нічого, окрім самих боргів, ми взагалі не зобов’язані їх виплачувати.

Незалежно від суми спадщини та способу її отримання, смерть позичальника може стати підставою для повного списання боргу. У випадку з іншими видами заборгованості можна подати заяву про часткове або повне списання боргу, аргументуючи це важким фінансовим становищем спадкоємців, але банк не зобов’язаний задовольняти таке прохання.

Списання кредиту суть:

Списання кредиту та його відсотків можливе в декількох дуже специфічних, складних ситуаціях. Крім того, ви ніколи не можете бути впевненими, що банк погодиться на це – все залежить від індивідуальних обставин, а також від правил даної фінансової установи.

Варто проконсультуватися з нашими фахівцями, щоб дізнатися більше і отримати краще уявлення про те, чи є у вас шанси на те, щоб списати відсотки за кредитом або сам кредит.

Чому саме ми?

Коли мова заходить про вибір юридичної фірми для надання послуги виникає бажання визначити ті критерії, які виділяють її від інших юристів.

За результатами своєї діяльності за останні роки ми сформулювали такі відмінні риси нашої юридичної компанії, які позволяют нам надавати юридичний захист найвищого гатунку.

Досвід

Наші юристи мають достатній досвід роботи. Щодня ми працюємо над абсолютно різними завданнями, які стосуються різних юридичних практик.

Безперервність надання послуг

Ми не ходимо у відпустку, не хворіємо і не звільняємося. Навіть якщо один зі співробітників виявився тимчасово недоступним, йому на зміну прийде не менш кваліфікований фахівець, паузи під час роботи не будє.

Швидкість роботи

У ваших і наших інтересах зробити роботу швидко і якісно. Нам нема чого тягнути час, наша мета - задоволений клієнт, який вирішив свої питання швидко і ефективно. Для цього ми докладаємо максимум зусиль.

Конфіденційність

Ми надаємо гарантію, що вся конфіденційна інформація про вас і вашу фірму буде використана тільки у ваших цілях і ніколи не вийде за межі нашої компанії. Ми дорожимо своєю репутацією.

Що ви отримуєте, користуючись нашими послугами?

 • Ви отримаєте професійну юридичну допомогу
 • Ми представляємо Вас в суді, ми присутні на судових засіданнях – ми подбаємо про Ваші інтереси!
 • Ми готуємо всі позовні заяви, а також апеляційні та касаційні скарги на рішення судів першої інстанції та представляємо інтереси клієнтів в апеляційному провадженні
 • Ми залишаємося на постійному зв’язку з Вами телефоном та електронною поштою
 • Ви можете зателефонувати нам у будь-який час, коли вам потрібно поговорити. Ми розуміємо, що фінансові питання є важливими для Вас
 • Ви матимете доступ до своїх справ, їх статусу та будь-яких листів та інформації щодо них 24/7.

Часті запитання

Як виглядає ваша допомога?

Ми віддані принципам прозорості та чесного підходу. Ми пропонуємо кожному клієнту скористатися консультацією, під час якої експерт детально проаналізує ситуацію. Потім ми готуємо індивідуальну стратегію позбавлення від боргів з відповідними фахівцями. Ми не беремо плату за цю частину послуги. Тільки тоді, коли клієнт отримує інформацію про те, які дії ми можемо здійснити і скільки це буде коштувати, він вирішує, чи хоче він працювати з нами чи ні. Якщо ми все ж таки будемо діяти, то наступним етапом буде підготовка всіх необхідних документів. Після того, як ми все підготували, наші юристи, консультанти з реструктуризації, вступають у гру і вживають ефективних заходів щодо списання заборгованості від імені клієнта.

Скільки часу триває списання боргу?

Тривалість всього процесу стягнення заборгованості залежить від багатьох факторів – виду послуги, складності справи, кількості фахівців, які мають брати участь у процесі, строків, встановлених судами, тощо. Ми завжди намагаємося діяти швидко та ефективно, але не завжди це залежить від наших фахівців. Своєчасна співпраця між клієнтом і нами також важлива протягом усього процесу, в тому числі і при супроводі документів. Коли мова йде про банкрутство, з нашого досвіду, час від подачі заяви до оголошення судового рішення може становити від двох днів, до кількох місяців. 

Як я можу звернутися до вас за допомогою?

Найшвидший спосіб зв’язатися з нами – через форму на нашій сторінці справа, або в сторінці контакти. Ми прагнемо передзвонити Вам якнайшвидше, щоб обговорити ситуацію, що склалася. Ви також можете звернутися до нас за телефоном гарячої лінії 0 800 334 924, і фахівець надасть Вам всю необхідну інформацію.

  Безкоштовна консультація


  Наші сертифікати